Categorii
Job-uri

Job technical support dept.

Tip: Full Time
Loc: Home
Domenii: IT Software
Salariu: foarte atractiv, de la 3000 ron/luna net
Educatie: Studii universitare sau cursuri specializare informatica/calculatoare
Experienta: 2 – 3 ani
Permis de conducere: Nici o cerinta
Postul: admin asistenta tehnica
Engleza: Da

Descrierea postului
Responsabilitati:
– ofera asistenta tehnica pentru clientii de gazduire internet prin email, chat si ticket system
– urmareste buna functionare a serverelor si remediaza eventualele defectiuni sau anunta un superior
– se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general

Cerinte
– abilitati excelente de comunicare in limba romana si engleza
– cunostiinte de administrare servere Linux si experienta cu cel putin doua dintre: apache, bind, exim/postfix/qmail, mysql/postgresql, openvz,
cpanel/plesk
– punctual si serios
Reprezinta un avantaj: cunostiinte PHP, MVC, AJAX / cunostinte practice de HTML, CSS, Javascript, jQuery

CV-urile se trimit la office@globehosting.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *